Тренінг на тему: “Конституційні права дітей, рівне відношення до дітей та повага їх поглядів”

Тренінг на тему: “Конституційні права дітей, рівне відношення до дітей та повага їх поглядів”

Працівником Холодногірського районного у місті Харкові відділу державної реєстрації актів цивільного стану Харіною О.І. в рамках проведення Всеукраїнського тижня права для працівників комунального закладу “Дошкільний навчальний заклад (ясла — садок) № 181 Харківської міської ради” проведено тренінг на тему: “Конституційні права дітей, рівне відношення до дітей та повага їх поглядів”.

В ході проведеного заходу з працівниками закладу було опрацьовано основні правові документи, які забезпечують права дитини: Конституцію України та Конвенцію “Про права дитини”.

Головний спеціаліст відділу повідомила, що «Конвенція про права дитини» була прийнята Генеральною Асамблеєю ООН 20 листопада 1989 р. І відразу її підтримала 191 країна. Україна також ратифікувала цей документ 27 вересня 1991 р. Тож усіма правами дитини, закладеними у Конвенції, діти нашої країни можуть користуватись.

Конвенція з прав дитини є першим і основним міжнародно-правовим документом, що присвячений широкому спектру прав дитини. Особливе значення надається захисту прав дітей як частини населення, які внаслідок своєї вразливості, фізичної і розумової незрілості потребують особливої охорони і піклування з боку батьків і суспільства.

Протягом останніх двадцяти років помітно змінилася суспільна свідомість щодо прав дітей, системи їх захисту: нині дитина все більше набуває статусу самостійного суб’єкта права. Діти визнаються найбільш незахищеною соціальною групою населення.

З працівниками закладу було опрацьовано статтю 2 Конвенції, а саме, що всі діти рівні. Цей керівний принцип пронизує кожне право, викладене в Конвенції. Недопущення дискримінації означає, що всі діти можуть рівною мірою здійснювати свої права - право на виживання, розвиток, участь і захист - без винятку і на рівній основі.

Також присутні обговорили статтю 12 Конвенції, яка на думку Комітету з прав дитини, містить один з чотирьох керівних принципів Конвенції.

Наприкінці заходу Харіною О.І., було зазначено, що вихідною ідеєю законодавчого забезпечення прав дітей в Україні загалом є принцип "усі діти рівні від народження". Працювати, жити, бути захищеним неможливо, не знаючи межі своїх прав і свобод, дозволеного і забороненого в інтересах суспільства. Тож активну і дієздатну у правовому відношенні людину необхідно формувати з дитинства. Права дитини - це те, що їй гарантує держава. Це свого роду допомога дорослих у законодавчій формі, щоб дитина розвивалася і реалізувала себе.

Також в рамках проведеного заходу працівників закладу було ознайомлено із загальнонаціональним правопросвітницьким проектом «Я МАЮ ПРАВО!», який реалізується Міністерством юстиції у співпраці з системою безоплатної правової допомоги, територіальними органами юстиції, за підтримки юридичних клінік, міжнародних донорів та партнерів. Проект запроваджено з метою формування нової правової свідомості шляхом інформування громадян про їхні права та механізми їх захисту, полегшення доступу до правосуддя, а також щодо механізму вирішення ряду питань, з якими громадяни стикаються у повсякденному житті.

 

 

 

 

 

   

61002, м. Харків, вул. Ярослава Мудрого, 16

тел.: (057) 751-81-68

e-mail: info@kh.minjust.gov.ua

www.kharkivobljust.gov.ua

карта сайта