Правоосітній захід «Трибуна вченого» в Харківській державній науковій бібліотеці імені В.Г. Короленка

Правоосітній захід «Трибуна вченого»  в Харківській державній науковій бібліотеці імені В.Г. Короленка

Начальник відділу систематизації законодавства, правової роботи та правової освіти управління державної реєстрації нормативно-правових актів, правової роботи та правової освіти Головного територіального управління юстиції у Харківській області Меланія Хуторянська, в рамках Всеукраїнського тижня права, з нагоди відзначення у 2018 році 70-ї річниці проголошення Загальної декларації прав людини (10 грудня 1948 року) в соціокультурному центрі Харківської державної наукової бібліотеки імені В.Г. Короленка провела правоосвітній захід «Трибуна вченого» на тему: «Захист прав людини в Україні» для працівників та відвідувачів бібліотеки.

Під час заходу присутні дізналися про історію розробки та прийняття Загальної декларації прав людини, що ця необхідність постала перед людством після двох світових війн. Розглянули окремі статті цього міжнародного документу, що містять основні права та свободи людини: громадянські, політичні, економічні, соціальні та культурні, яке значення має Загальна декларація прав людини у Світі. На розвиток Загальної декларації була розроблена низка міжнародно-правових актів. Наприклад: два Міжнародні пакти про громадянські та політичні права; про економічні, соціальні та культурні права (1966). Зазначено, що ці міжнародні пакти на відміну від декларації мають обов’язкову силу для держав, які їх підписали.

Учасники заходу проінформовані про діючу в державі систему безоплатної правової допомоги. Де можна отримати як первинну так і вторинну правову допомогу. Присутні дізналися про реформи у сфері державної правової політики, проведення яких ініціює Міністерство юстиції України, про веб-портали правового спрямування, де можна отримати доступні для сприйняття правові інструкції з метою реалізації своїх прав, наприклад: «Я маю право!».

Під час заходу «Трибуна вченого» присутні з великою увагою слухали правову інформацію, конспектували. Дуже були задоволені проведеним заходом, оскільки отримали нові та корисні правові знання, які допоможуть їм в реалізації своїх прав та законних інтересів.

Враховуючи те, що 12 грудня проводився загальнонаціональний тест з перевірки правової грамотності, присутнім на заході було запропоновано разом пройти цей тест, знайти правильні відповіді на питання. Керівник соціокультурного центру бібліотеки Олександра Крутас дуже зацікавилася цим тестом, оскільки він адресований для неюристів та просила передати його бібліотеці для використання у роботі.

Наприкінці заходу ми провели бліц-громадську приймальню. Відбувся активний діалог, під час якого читачі та працівники бібліотеки отримали відповіді на юридичні питання, що їх турбують у повсякденному житті та про механізми їх вирішення.

З керівництвом соціокультурного центру було вирішено продовжити подальшу співпрацю, оформити виставку юридичної літератури. Учасники правоосвітнього заходу впевнилися, що юстиція дійсно відкрита для людей!

 

 

 

 

 

   

61002, м. Харків, вул. Ярослава Мудрого, 16

тел.: (057) 751-81-68

e-mail: info@kh.minjust.gov.ua

www.kharkivobljust.gov.ua

карта сайта