“Сім'я — не місце для насильства!”

“Сім'я — не місце для насильства!”

В рамках Всеукраїнського тижня права провідний спеціаліст відділу судової роботи та міжнародного співробітництва Головного територіального управління юстиції у Харківській області Горбунова Катерина провела зустріч з колективом “Appus Studio”, в ході якої розповіла як захистити себе та родину від домашнього насильства.

Домашнє насильство — це діяння фізичного, сексуального, психологічного або економічного насильства, що вчиняються в сім'ї чи в межах місця проживання або між родичами, між колишнім чи теперішнім подружжям, або між іншими особами, які спільно проживають чи проживали однією сім'єю, але не перебувають чи не перебували у родинних відносинах чи у шлюбі між собою, незалежно від того, чи проживає або проживала особа, яка вчинила домашнє насильство, у тому самому місці, а також погрози вчинення таких діянь.

Це ганебне явище є всесвітньою проблемою, воно стосується всіх людей, незалежно від їхнього матеріального становища і культурного та соціального походження.

Спеціаліст закликала колектив “Appus Studio” не бути байдужими, якщо вони стали свідками домашнього насильства у чужій родині, а одразу звертатися до відповідних органів та установ за допомогою. Оскільки більшість жертв через страх замовчують про такі випадки і продовжують терпіти знущання. Небайдужість може врятувати життя!

У разі домашнього насильства:

  • одразу викликайте поліцію за телефоном — 102;

  • звертайтеся на “гарячу” лінію — 116 123 (цілодобово та безкоштовно в межах України).

У разі домашнього насильства дитини — негайно повідомте про це службу у справах дітей!

Якщо ви зазнали домашнього насильства, знайте, держава гарантує безоплатну соціальну, медичну, психологічну, правову допомогу та тимчасовий притулок.

Контакти центрів, які надають допомогу постраждалим від домашнього насильства можна дізнатися за посиланнями:

  • www.legalaid.gov.ua/ua/local-centres

  • www.msp.gov.ua/news/14911.html

  • www.msp.gov.ua/news/14910.html

  • www.msp.gov.ua/news/14909.html

Зупинимо домашнє насильство разом!

 

 

 

 

 

   

61002, м. Харків, вул. Ярослава Мудрого, 16

тел.: (057) 751-81-68

e-mail: info@kh.minjust.gov.ua

www.kharkivobljust.gov.ua

карта сайта