Кіберпростір – альтернатива реального світу, яка має свої небезпеки

Кіберпростір – альтернатива реального світу, яка має свої небезпеки

На базі правового клубу PRAVOKATOR Головним територіальним управлінням юстиції було проведено Workshop на тему: «Кіберпростір – альтернативний світ спілкування сучасної молоді: інформаційна безпека у цифровому світі», до участі у якій долучився державний експерт експертної групи з доступу до правосуддя Директорату з прав людини, доступу до правосуддя та правової обізнаності Міністерства юстиції України Юрій Сверба.

Крім того, у даному заході прийняли участь: декан факультету № 4 Харківського національного університету внутрішніх справ Марков В’ячеслав Валерійович, начальник відділу представництва Першого Харківського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Окара Ірина Леонідівна, доцент кафедри цивільно-правових дисциплін юридичного факультету Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна Лісніча Тетяна Володимирівна, представник Юридичної компанії «АРБІТРУМ» Єлизавета Бондар, інспектор відділу зв’язків з громадськістю управління патрульної поліції в Харківській області Департаменту патрульної поліції лейтенант поліції Катерина Удовиченко та багато інших.

Workshop був спрямований на обговорення вкрай актуальної вагомої для сучасного інформаційного світу проблеми – КІБЕРБУЛІНГ. Даним заходом в межах проведення інформкампанії #СтопБулінг ми прагнули звернути увагу громадськості, що кіберпростір як альтернативне середовище соціального спілкування дітей та молоді також містить, як і реальний світ, загрози, серед яких прояви цифрової агресії.

У ході спілкування ми обговорили безліч аспектів протидії даному явищу: які саме функції та можливості кіберполіції у напрямку виявлення фактів кібербулінгу, як правильно діяти та куди звернутися, ефективні існуючі в Україні механізми його подолання.

Разом з цим, практикуючий сімейний психолог Букіна Юлія розповіла нам як можна виявити, що дитина піддається тиску при спілкуванні в інтернет-середовищі, а також надала декілька вдалих лайфхаків, які можуть допомогти вберегти власну дитину від кібернебезпек. Громадський діяч Переверзєв Олександр звернув увагу, що байдужість дорослих до дітей, дає поштовх формуванню у них інтернет-залежності та ігроманії.

Кожен із присутніх мав змогу висловити власну думку щодо того, чи є інтернет та його можливості благом, або новим середовищем з новими загрозами.

P.S. Даний захід об’єднав багато цікавих, ідейних громадян, які готові протидіяти будь-яким проявам булінгу, та вірять, що тільки разом ми можемо зробити майбутнє наших дітей щасливим.

ЯпротиНасильства#БулитиНеКруто#ЯнеХочуБутиТролем#Формуємо цифрову культуру сучасної молоді разом

 

 

 

 

 

   

61002, м. Харків, вул. Ярослава Мудрого, 16

тел.: (057) 751-81-68

e-mail: info@kh.minjust.gov.ua

www.kharkivobljust.gov.ua

карта сайта