Інформування про проект «Я МАЮ ПРАВО!»

Інформування про проект «Я МАЮ ПРАВО!»

Головним спеціалістом Холодногірського районного у місті Харкові відділу державної реєстрації актів цивільного стану Харіною О.І. сумісно з працівниками Харківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 115 Харківської міської ради Харківської області проведено круглий стіл на тему: «Своєчасна реєстрація народження дитини та обговорення актуальних питань щодо виявлення дітей, стосовно яких не проведено державну реєстрацію народження», а також ознайомлення з напрямками загальнонаціонального правопросвітницького проекту «Я МАЮ ПРАВО!».

Під час проведення круглого столу, працівникам було роз’яснено порядок проведення державної реєстрації народження. Державна реєстрація народження дитини проводиться з одночасним визначенням її походження та присвоєнням їй прізвища, власного імені та по батькові. Походження дитини визначається відповідно до Сімейного кодексу України.

Батьки зобов’язані невідкладно, але не пізніше 1 місяця від дня народження дитини, зареєструвати народження дитини. При невиконанні цього обов’язку (без поважних причин) на батьків складається протокол про адміністративне правопорушення згідно ст.ст. 212-1, 254, 255 Кодексу України про адміністративні правопорушення (штраф від 1 до 3 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян).

Для проведення державної реєстрації народження потрібно надати оригінали наступних документів:

- медичне свідоцтво про народження, видане закладом охорони здоров’я;

- паспорта батьків;

- свідоцтво про шлюб (за наявності зареєстрованого шлюбу).

Якщо дитина народилась у батьків, які не перебувають у зареєстрованому шлюбі, і батько дитини бажає визнати батьківство при державній реєстрації народження, присутність обох батьків при проведенні державної реєстрації народження дитини і подання ними спільної заяви про визнання батьківства є обов’язковими.

Відповідно до частини першої статті 135 Сімейного кодексу України, при народженні дитини у матері, яка не перебуває у шлюбі, у випадках, коли немає спільної заяви батьків, заяви батька або рішення суду, запис про батька дитини провадиться за прізвищем та громадянством матері, а ім’я та по-батькові батька дитини записуються за її вказівкою.

Також в ході проведення заходу з працівниками було обговорено одне з актуальних питань: виявлення дітей, стосовно яких не проведено державну реєстрацію народження.

З зазначеного питання було вирішено об’єднати спільні зусилля, спрямовані на вирішення існуючих проблем в даному напрямку діяльності. В разі виявлення дітей, народження яких не зареєстровано всебічно сприяти у вирішенні питань з отримання батьками свідоцтва про народження, надавати практичну допомогу з реалізації чинних норм законодавства.

Наприкінці заходу працівників закладу було ознайомлено з напрямками загальнонаціонального правопросвітницького проекту «Я МАЮ ПРАВО!», який запроваджено з метою формування нової правової свідомості шляхом інформування громадян про їхні права та механізми їх захисту, полегшення доступу до правосуддя, боротьби з корупцією та захисту прав власників.

 

 

 

 

 

   

61002, м. Харків, вул. Ярослава Мудрого, 16

тел.: (057) 751-81-68

e-mail: info@kh.minjust.gov.ua

www.kharkivobljust.gov.ua

карта сайта