Співпраця з партнерами у рамках реалізації правопросвітницького проекту «Я МАЮ ПРАВО!»

Співпраця з партнерами у рамках реалізації правопросвітницького проекту «Я МАЮ ПРАВО!»

На початку Нового 2019 року, представники Харківської юстиції - начальник відділу систематизації законодавства, правової роботи та правової освіти управління державної реєстрації нормативно-правових актів, правової роботи та правової освіти Меланія Хуторянська та головний спеціаліст відділу взаємодії з суб'єктами державної реєстрації та підвищення кваліфікації державних реєстраторів Управління державної реєстрації Артем Свечкар відвідали місцеві органи виконавчої влади та місцевого самоврядування, з метою обговорення нових вимог Міністерства юстиції України, спрямованих на поглиблення співпраці органів юстиції з партнерами, у напрямку реалізації правопросвітницького проекту «Я МАЮ ПРАВО!».

Так, у ході робочих зустрічей з представниками Харківської міської ради: Департаменту служб у справах дітей, Департаменту культури; представниками Харківської обласної державної адміністрації: Департаменту соціального захисту населення, Департаменту науки і освіти, Управління культури і туризму обговорені ініційовані Міністерством юстциії України реформи щодо введення податкової знижки на навчання, спрощення процедури виїзду дитини за кордон. Надані відповідіні правоосвітні матеріали для розміщення у службах у справах дітей м. Харкова та в усіх закладах освіти та культури, установах соціального захисту населення та в об'єднаних територіальних громадах Харківської області.

Ми розповіли й про інші новації Міністерства юстциії України, які спрямовані на реалізацію державної правової політики, на яких веб-порталах можна з ними детально ознайомитися. Зокрема, повідомлено про запровадження в Україні інституту «Сімейних радників», які можуть надавати інформацію про права громадян, допомагати в ідентифікації порушень прав людини з питань сімейного права (виплата аліментів, захист від насильства, визнання батьківських прав), поширювати інформацію про можливості отримання правової допомоги. Проінформували про те, що за ініціативою Міністерства юстиції України, розпорядженням Кабінету Міністрів України від 18.12.2018 № 1027-р схвалено «Національну стратегію реформування системи органів юстиції щодо дітей на період до 2023 року» (опубліковано в газеті Урядовий кур'єр від 22.12.2018 № 243).

З місцевими органами виконавчої влади та місцевого самоврядування досягнуто згоди про подальшу співпрацю з питань правової освіти, зокрема, у реалізації правопросвітницького проекту «Я МАЮ ПРАВО!», заплановані спільні правоосвітні заходи.


 

 

 

 

 

   

61002, м. Харків, вул. Ярослава Мудрого, 16

тел.: (057) 751-81-68

e-mail: info@kh.minjust.gov.ua

www.kharkivobljust.gov.ua

карта сайта