Протидій домашньому насильству разом з Міністерством юстиції України!

Протидій домашньому насильству разом з Міністерством юстиції України!

Начальник відділу систематизації законодавства, правової роботи та правової освіти управління державної реєстрації нормативно-правових актів Головного територіального управління юстиції у Харківській області Меланія Хуторянська провела правоосвітнє навчання з працівниками корпусу № 2 Державного архіву Харківської на тему: «Захист прав жінок та дітей. Протидія домашньому насильству».

Під час навчання обговорили основні положення Конвенції Ради Європи про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству та боротьбу з цими явищами, Закону України «Про запобігання та протидію домашньому насильству» (набрав чинності 07.01.2018), яким в державі впроваджується комплексний підхід до боротьби з домашнім насильством, суттєве доповнення наявних інструментів такої боротьби, введення нових визначень термінів, та інших норм, спрямованих на покращення захисту потерпілих від домашнього насильства. Зокрема, законом передбачено створення і забезпечення функціонування Єдиного державного реєстру випадків домашнього насильства.

Присутнім було повідомлено про те, що протидія домашньому насильству є одним із напрямків правопросвітницького проекту «Я МАЮ ПРАВО!», про доступ громадян до безоплатної первинної правової допомоги (юридична консультація) та вторинної правової допомоги (захист, представництво інтересів в суді).

Постраждалі від домашнього насильства мають гарантоване державою право на правову допомогу, психологічну підтримку, тимчасовий притулок.

Учасникам правоосвітнього заходу було повідомлено, що з 11.01.2019 набирають чинності зміни до Кримінального кодексу України щодо протидії домашньому насильству. Так, Кодекс доповнюється статтею 911 «Обмежувальні заходи, що застосовуються до осіб, які вчинили домашнє насильство»; статтею 1261 «Домашнє насильство»; статтею 1512 «Примушування до шлюбу»; статтею 3901 «Невиконання обмежувальних заходів, обмежувальних приписів або не проходження програми для кривдників».

У випадках домашнього насильства, правоохоронці та психологи радять:

Розкажіть про свою проблему рідним, близьким, друзям (людям, яким довіряєте найбільше) та обов’язково зверніться за допомогою до спеціалістів. Не мовчіть!;

Уникайте суперечок у ванній кімнаті, на кухні, де є гострі та ріжучі предмети;

Будьте уважними до поведінки Вашої дитини: придивляйтеся, аналізуйте, спілкуйтеся з дитиною, з її вихователями та вчителями. Не будьте байдужими до будь-якої непритаманної зміни в поведінці дитини;

Звертайтеся за допомогою:

до відділу поліції, з метою направлення на проходження судово-медичної експертизи у разі наявності тілесних ушкоджень. Висновок експерта може засвідчити ступень тяжкості нанесених побоїв та стане вагомим доказом у суді або до дільничного інспектора;

до соціальних служб, кризових та реабілітаційних центрів, неурядових організацій, що надають допомогу особам потерпілим від насильства в сім’ї;

Не відповідайте агресією на агресію;

Не залишатися наодинці та заручиться підтримкою найближчих людей;

Намагайтеся бути сильною та впевненою в собі особистістю;

Ви мусите перебороти страх і зробити перший крок!

Якщо Ви стали свідком домашнього насильства щодо своїх близьких, рідних знайомих, звертайтесь до поліції. Ваша рішучість та небайдужість можуть врятувати чиєсь життя.

Для отримання детальної консультації, телефонуйте до контакт-центру системи безоплатної правової допомоги за номером 0 800 213-103.

Жінки та діти проти насильства!


 

 

 

 

 

   

61002, м. Харків, вул. Ярослава Мудрого, 16

тел.: (057) 751-81-68

e-mail: info@kh.minjust.gov.ua

www.kharkivobljust.gov.ua

карта сайта