Лекція для працівників Харківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 92

Лекція для працівників Харківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 92

Головним спеціалістом Холодногірського районного у місті Харкові відділу державної реєстрації актів цивільного стану (далі — Відділ) Харіною О.І. проведено лекцію для працівників Харківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 92 Харківської міської ради Харківської області на тему “Ознайомлення з пілотними проектами Міністерства юстиції України у сфері державної реєстрації актів цивільного стану, обговорення актуальних питань в рамках проекту “Я МАЮ ПРАВО!”.

Працівників було ознайомлено з пілотним проектом Міністерства юстиції “Вручення свідоцтва про народження безпосередньо в пологовому будинку”.

Сервіс щодо прийняття документів та видачі свідоцтв про народження працівниками Відділу, запроваджено Міністерством юстиції України з метою створення сприятливих умов, спрямованих на спрощення доступу громадян до адміністративних послуг щодо державної реєстрації народження дитини.

На даний час отримати свідоцтво про народження можна безпосередньо в наступних медичних закладах, які розташовані на території Холодногірського району міста Харкова: Комунальний заклад охорони здоров’я “Харківський обласний клінічний перинатальний центр”; Філія “Центр охорони здоров’я” Харківська клінічна лікарня на залізничному транспорті № 2.

Даним проектом передбачена можливість подання документів для державної реєстрації народження та отримання відповідного свідоцтва безпосередньо в закладах охорони здоров`я, де приймаються пологи, не витрачаючи часу на черги при відвідуванні відділів державної реєстрації актів цивільного стану. Ця послуга є абсолютно безкоштовною.

Також присутніх ознайомлено з пілотним проектом Міністерства юстиції України “Шлюб за добу”, а саме: до 2017 року для державної реєстрації шлюбу наречені мали очікувати один місяць від дня подання заяви до органу державної реєстрації актів цивільного стану. Сімейним законодавством передбачено скорочення місячного строку очікування тільки за певних обставин, які мають підтверджуватись документально: довідка про вагітність нареченої, або свідоцтво про народження спільної дитини, або документально підтверджена загроза життю одного з наречених. Сьогодні пілотним проектом Міністерства юстиції України дану процедуру спрощено. Тепер для реєстрації шлюбу за 24 години не потрібні якісь особливі обставини – єдине, що необхідно – це стійке бажання чоловіка та жінки створити сім’ю. І для реалізації такого бажання наречені, в першу чергу мають обрати організатора проведення такої реєстрації.

Переваги проекту “Шлюб за добу”, що державна реєстрація шлюбу проводиться в час та у місці обраному жінкою та чоловіком, про відсутність необхідності звернення до відділу державної реєстрації актів цивільного стану.

Для того, щоб скористатися сервісом з реєстрації шлюбу у скорочені строки, майбутнім нареченим необхідно зробити кілька простих кроків: звернутись до організатора державної реєстрації шлюбу; обрати дату та час для проведення державної реєстрації; укласти цивільно-правовий договір про надання послуги; завітати на власне весілля.

В рамках проведеного заходу з працівниками було оговорено одні з актуальних напрямків проекту, протидія домашньому насильству та як протидіяти булінгу.

 

 


 

 

   

61002, м. Харків, вул. Ярослава Мудрого, 16

тел.: (057) 751-81-68

e-mail: info@kh.minjust.gov.ua

www.kharkivobljust.gov.ua

карта сайта