"Поїхати з дитиною за кордон — легко!"

"Поїхати з дитиною за кордон — легко!"

В наш час, коли існує великий відсоток розлучень і діти залишаються жити з одним із батьків, досить поширеним є питання можливості виїзду дитини за кордон без згоди на те одного з них.

З метою ознайомлення з процедурою виїзду за кордон з дитиною, провідним спеціалістом відділу судової роботи та міжнародного співробітництва Горбуновою Катериною проведено консультацію для відвідувачів Центру психології та особистісного розвитку PLINE.

Так, з 28 серпня 2018 року спрощено порядок виїзду дитини за кордон.

У разі якщо дитина проживає з одним із батьків, який не перешкоджає другому з батьків у побаченнях і спілкуванні з дитиною — така дитина може виїхати за кордон на строк до 1 місяця, якщо мета поїздки: лікування; навчання; участь у дитячих змаганнях, фестивалях, наукових виставках, учнівських олімпіадах та конкурсах, екологічних, технічних, мистецьких, туристичних, дослідницьких, спортивних заходах; оздоровлення та відпочинок. Дозвіл другого з батьків на виїзд за кордон дитини отримувати не потрібно.

Якщо ж дитині заборгували зі сплатою аліментів, можна виїхати з дитиною за кордон на строк до 1 місяця і більше без дозволу боржника, у тому випадку, коли заборгованість понад 4 місяці або понад 3 місяці дитини з інвалідністю чи тяжкою хворобою.

Звертаємо увагу, батьки, які сплачують аліменти вчасно, можуть виїхати з дитиною за кордон на строк передбачений нотаріально посвідченою згодою другого з батьків або рішенням суду. Для цього потрібно написати рекомендованого листа другому з батьків з проханням надати згоду на виїзд з дитиною за кордон. Якщо згоду не надали протягом 10-ти днів після вручення рекомендованого листа – необхідно подати до суду заяву щодо надання дозволу на виїзд з дитиною за кордон без згоди другого з батьків. На кордоні пред'явити нотаріально посвідчену згоду другого з батьків на виїзд або копію рішення суду про дозвіл на виїзд дитини.

Отже, поїхати з дитиною за кордон стало значно легше! Але пам'ятайте, що за умисне порушення строків перебування за кордоном наступає адміністративна відповідальність — штраф та втрата права виїзду з дитиною за кордон без згоди другого батьків на рік.

 

 


 

 

   

61002, м. Харків, вул. Ярослава Мудрого, 16

тел.: (057) 751-81-68

e-mail: info@kh.minjust.gov.ua

www.kharkivobljust.gov.ua

карта сайта