Тематичне заняття для керівництва та вчителів Харківської гімназії № 1 Харківської міської ради Харківської області в рамках правопросвітницької кампанії «Стоп булінг!» проекту «Я МАЮ ПРАВО!»

Тематичне заняття для керівництва та вчителів Харківської гімназії № 1 Харківської міської ради Харківської області в рамках правопросвітницької кампанії «Стоп булінг!» проекту «Я МАЮ ПРАВО!»

Начальник відділу систематизації законодавства, правової роботи та правової освіти управління державної реєстрації нормативно-правових актів Меланія Хуторянська провела тематичне заняття для керівництва та вчителів Харківської гімназії № 1 Харківської міської ради Харківської області в рамках правопросвітницької кампанії «Стоп булінг!» правопросвітницької проекту «Я МАЮ ПРАВО!» на тему: «Законодавство України щодо протидії булінгу (цькуванню). Можливі механізми реагування на випадки булінгу і захист постраждалих осіб».

Обговорено Закон України від 18.12.2018 № 2657-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії булінгу (цькуванню)» (опубліковано в газеті «Голос України» від 18.01.2019 № 11), яким внесені зміни та доповнюються новими статтями Кодекс України про адміністративні правопорушення, Закон України «Про освіту». Визначається поняття булінгу (цькування) - стаття 173-4 Кодексу України про адміністративні правопорушення, встановлюється адміністративна відповідальність не тільки за булінг (цькування) - діяння учасників освітнього процесу та їх батьків або осіб, які їх замінюють, але й за неповідомлення керівником закладу освіти уповноваженим підрозділам органів Національної поліції України про випадки булінгу (цькування) учасника освітнього процесу.

Зосереджено увагу педагогічних працівників гімназії на попередження проявів булінгу у начальному закладі. На здійснення аналізу ситуації у закладі освіти, розробці правил поведінки, алгоритмів дій, моніторингу безпечності, комфортності освітнього середовища. Зокрема, рекомендується здійснити перевірку приміщень закладу освіти з метою виявлення місць, які потенційно можуть бути небезпечними та сприятливими для вчинення булінгу (цькування), вживати заходів безпеки, спостереження за місцями загального користування.

Звернуто увагу на необхідність налагодження психологічної служби у закладі, щоб практичний психолог або соціальний педагог здобув вміння та навички щодо виявлення, протидії та попередження булінгу (цькування).

Також присутні дізналися за якими ознаками можна зрозуміти, що дитина стала жертвою булінгу. Як зрозуміти, що відбувається саме булінг, а не одноразовий конфлікт чи сварка.

З метою попередження та протидії булінгу (цькуванню), надані телефони довіри, які запропоновано оприлюднити, зокрема:


Дитяча лінія 116 111 або 0 800 500 225 (з 12.00 до 16.00);

Гаряча телефонна лінія щодо булінгу 116 000;

Гаряча лінія з питань запобігання насильству 116 123 або 0 800 500 335;

Уповноважений Верховної Ради України з прав людини 0 800 50 17 20;

Уповноважений Президента України з прав дитини 044 255 76 75;

Центр надання безоплатної правової допомоги 0 800 213-103;

Національна поліція України 102.

 

 


 

 

   

61002, м. Харків, вул. Ярослава Мудрого, 16

тел.: (057) 751-81-68

e-mail: info@kh.minjust.gov.ua

www.kharkivobljust.gov.ua

карта сайта