Традиційно на початку березня Україна вшановує пам'ять Великого Українця.

Традиційно на початку березня Україна вшановує пам'ять Великого Українця.

Фахівці Харківської юстиції разом з учнями 10-ого класу Харківської загальноосвітньої школи № 119 взяли участь у заході з нагоди 205 річниці з дня народження Тараса Григоровича Шевченка – величної особистості в історії України, знаменного митця, художника і поета.

Захід проводився за базі Центральної бібліотеки Індустріального району ім. А.П. Чехова, де всі гості мали можливість переглянути документальний фільм про життя Великого Кобзаря, який все своє життя, весь свій могутній талант присвятив українському народу.

 «Він був більше, ніж поет, — він був хоробрим борцем за права і волю людей». Ці правильні слова про Великого Українця Тараса Шевченка належать Ліндону Джонсону — президенту Сполучених Штатів Америки.

 

 Для українського суспільства велике значення мають життєві та правові погляди Великого Кобзаря, зокрема, з огляду на сучасні економічні, соціальні та політичні проблеми. У цьому контексті є цікавими та співзвучними, на наш погляд, думки і поетичні рядки Тараса Шевченка й положення Загальної декларації прав людини, прийнятої резолюцією Генеральної Асамблеї Організації Об’єднаних Націй та проголошеної 10 грудня 1948 року у Парижі.

 Насамперед для учнів було звернуто увагу на те, як співзвучні та змістовно збігаються слова про захист людської гідності та волелюбність у віршах Тараса Шевченка і норми статті 1 Декларації про те, що «всі люди народжуються вільними і рівними у своїй гідності та правах». 

 Творчість Великого Кобзаря та його громадська діяльність завжди надихала нас, його нащадків, не тільки знати свої права, а й вміти їх захищати.

юстиції у Харківській області                                                                 Н.В. Колотілова

 

 


 

 

   

61002, м. Харків, вул. Ярослава Мудрого, 16

тел.: (057) 751-81-68

e-mail: info@kh.minjust.gov.ua

www.kharkivobljust.gov.ua

карта сайта