Урок «Стоп булінг!»

Урок «Стоп булінг!»

Спеціалістами відділу судової роботи та міжнародного співробітництва Івановою Т.О. та Богуцькою В.В. для учнів 7 класу Харківського навчально-виховного комплексу № 45 "Академічна гімназія" Харківської міської ради було проведено урок на тему «Стоп булінг!»

В легкій ігровій формі, із застосуванням життєвих прикладів, за безпосередньою участю школярів було розказано про таке явище, як булінг, його різновиди, як його уникнути та боротися з наслідками, наприклад, продемонстровано, за допомогою самих учнів, дієвість вправи «stop-talk-walk», яка допомагає попередити агресію.

Також роз’яснено, чим булінг відрізняється від звичайного конфлікту, який притаманний будь-якій групі у динаміці і який підлітки можуть вирішити самостійно, без допомоги дорослих.

Отже, на відміну від конфлікту, це умисна, агресивна та негативна поведінка; здійснюється регулярно; відбувається у відносинах, учасники яких наділені неоднаковою владою (так званий дисбаланс сил).

Але важливо не тільки розпізнавати булінг, але й боротися з його наслідками, при чому не впадаючи у віктімблеймінг або, навпаки, стаючи агресором.

Немає нічого дивного в тому, щоб показати, що ви можете постояти за себе і знаєте, як протистояти злу. Тільки треба бути обережними та послідовними. Можна навчитися боротися зі злом, не заподіюючи зло у відповідь.

 

 


 

 

   

61002, м. Харків, вул. Ярослава Мудрого, 16

тел.: (057) 751-81-68

e-mail: info@kh.minjust.gov.ua

www.kharkivobljust.gov.ua

карта сайта