Новини законодавства щодо протидії проявам насильства

Новини законодавства щодо протидії проявам насильства

На запрошення керівництва Харківського обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, начальник відділу систематизації законодавства, правової роботи та правової освіти управління державної реєстрації нормативно-правових актів Меланія Хуторянська провела правове навчання для кандидатів в опікуни, піклувальники, прийомні батьки-вихователі на тему: «Новини законодавства у напрямку протидії проявам насильства, булінгу (цькуванню)».

Під час навчання ми обговорили основні положення Закону України  «Про запобігання та протидію домашньому насильству», яким запроваджено комплексний підхід до боротьби з домашнім насильством, суттєво доповнені наявні інструменти такої боротьби, введені нові визначення термінів, та інших норм, спрямованих на покращення захисту потерпілих від домашнього насильства. Зокрема, законом передбачено створення і забезпечення функціонування Єдиного державного реєстру випадків домашнього насильства.

Учасникам правоосвітнього заходу було повідомлено, що на виконання вимог «Конвенції Ради Європи про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству та боротьбу з цими явищами», 11.01.2019 набрали чинності зміни до Кримінального кодексу України щодо протидії домашньому насильству. Так, Кодекс доповнюється статтею 911 «Обмежувальні заходи, що застосовуються до осіб, які вчинили домашнє насильство»; статтею 1261 «Домашнє насильство»; статтею 1512 «Примушування до шлюбу»; статтею 3901 «Невиконання обмежувальних заходів, обмежувальних приписів або не проходження програми для кривдників».

Присутні дізналися про те, що протидія домашньому насильству та кампанія «Стоп булінг!» є одними з напрямків правопросвітницького проекту «Я МАЮ ПРАВО!», про доступ громадян до безоплатної первинної правової допомоги (юридична консультація) та вторинної правової допомоги (захист, представництво інтересів в суді).

Постраждалі від домашнього насильства мають гарантоване державою право на правову допомогу, психологічну підтримку, тимчасовий притулок.

Також присутніх було проінформовано про те, що 19.01.2019 набрав чинності Закон України від 18.12.2018 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії булінгу (цькуванню)».

Цим Законом внесені зміни та доповнюються новими статтями  Кодекс України про адміністративні правопорушення, Закон України «Про освіту». Визначається поняття булінгу (цькування), встановлюється адміністративна відповідальність не тільки за булінг (цькування) - діяння учасників освітнього процесу та їх батьків або осіб, які їх замінюють, але й за неповідомлення керівником закладу освіти уповноваженим підрозділам органів Національної поліції України про випадки булінгу (цькування) учасника освітнього процесу.

Обговорено види булінгу, як протидіяти його проявам, як на практиці вирішувати конфліктні ситуації. Як відрізняти булінг (цькування) від одноразової сварки чи конфлікту.

Оскільки 31 березня 2019 відбудуться вибори Президента України, в рамках всеукраїнської правопросвітницької кампанії «Я маю право голосу», разом з присутніми ми обговорили їх виборчі права, механізм їх реалізації та захисту.

 

 


 

 

   

61002, м. Харків, вул. Ярослава Мудрого, 16

тел.: (057) 751-81-68

e-mail: info@kh.minjust.gov.ua

www.kharkivobljust.gov.ua

карта сайта