Зустріч з вчителями у форматі живого спілкування

Зустріч з вчителями у форматі живого спілкування

Очевидно, що не кожна ситуація є булінгом. Але, іноді трапляється невірне трактування вказаного поняття та, як наслідок, надмірне реагування на простий конфлікт чи з’ясування стосунків між учнями, в той час, коли ознак цькування немає.

Тому, спеціалісти відділу судової роботи та міжнародного співробітництва Литовченко Ю.С. та Парамонова Л.В. зустрілись з вчителями Харківської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів № 18 Харківської міської ради Харківської області та у форматі живого спілкування обговорили як відрізнити булінг від інших ситуацій.

Для того, щоб відрізнити булінг від інших ситуацій спочатку звернемося до поняття булінгу, яке визначено у Кодексі України про адміністративні правопорушення (далі - КУпАП).

Відповідно до статті 173-4 КУпАП булінг (цькування) - діяння учасників освітнього процесу, які полягають у психологічному, фізичному, економічному, сексуальному насильстві, у тому числі із застосуванням засобів електронних комунікацій, що вчиняються стосовно малолітньої чи неповнолітньої особи або такою особою стосовно інших учасників освітнього процесу, внаслідок чого могла бути чи була заподіяна шкода психічному або фізичному здоров’ю потерпілого.

Для того, щоб зрозуміти, чи є булінгом той чи інший випадок, потрібно проаналізувати ролі сторін, мету їхніх дій та наслідки.

Так, ознаками булінгу є:

Сторони мають чіткі ролі: агресор і постраждала сторона;

Повторюваність з метою приниження;

Нерівність сил;

Ознаки НЕ булінгу:

Ролі учасників нерозподілені;

Поодинокі випадки, без мети завдати шкоди;

Вільне вираження думок кожної сторони.

Враховуючи вищевикладене, можна дійти до висновку, що булінг має систематичний характер та спрямований на приниження жертви.

Наприклад, фізичним булінгом є штовхання, підніжки, бійки, ляпаси, нанесення тілесних ушкоджень, які носять систематичний характер. Між тим, фізичні ушкодження, спричиненні випадково під час змагань, гри, тощо булінгом не вважаються.

 

 


 

 

   

61002, м. Харків, вул. Ярослава Мудрого, 16

тел.: (057) 751-81-68

e-mail: info@kh.minjust.gov.ua

www.kharkivobljust.gov.ua

карта сайта