Онлайн семінар для керівників і адміністраторів Центрів надання адміністративних послуг Харківської області

Онлайн семінар для керівників і адміністраторів Центрів надання адміністративних послуг Харківської області

19 березня 2019 року взято участь в навчальному семінарі для керівників і адміністраторів Центрів надання адміністративних послуг Харківської області, який відбувся в Департаменті з підвищення конкурентоспроможності регіону Харківської обласної державної адміністрації.

У зазначеному семінарі взяли участь: працівники Департаменту з підвищення конкурентоспроможності регіону Харківської обласної державної адміністрації, начальник відділу взаємодії з суб`єктами державної реєстрації та підвищення кваліфікації державних реєстраторів Управління державної реєстрації Часовськой І.В., головний спеціаліст відділу державної реєстрації друкованих засобів масової інформації та громадських формувань Управління державної реєстрації Літвинчук І.І.

Під час вищезазначеного заходу були розглянуті питання, які виникають під час надання послуг з державної реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, речових прав на нерухоме майно.

Звернули увагу на нову редакцію Інструкції про порядок проведення технічної інвентаризації об’єктів нерухомого майна, затвердженої наказом Державного комітету будівництва, архітектури та житлової політики України 24 травня 2001 року № 127 (у редакції наказу Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 26 липня 2018 року № 186). Також відмітив, що згідно Інструкції:

  • виключено облік та фіксацію об’єктів самочинного будівництва, технічні паспорти, виготовлені у відповідності до нової редакції Інструкції, не міститимуть позначок самочинного будівництва (реконструкції);
  • вимогами додатку 3, додатку 5 та додатку 6 визначається що дані технічного паспорта актуальні протягом одного року з дати проведення технічної інвентаризації. Це стосується наступних технічних паспортів: на будинок садибного типу з господарськими будівлями та спорудами, на садовий (дачний) будинок, на гараж, машино-місце.

Проінформували про набрання чинності 31 січня 2019 року Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо підлеглості релігійних організацій та процедури державної реєстрації релігійних організацій зі статусом юридичної особи» від 17 січня 2019 № 2673-VIII та про лист Міністерства юстиції України від 04.02.2019 № 1198/8.4.1/32-19 про внесення змін до законодавства щодо релігійних організацій.

Шляхом внесення змін до статей 8, 14, 18 Закону України «Про свободу совісті та релігійні організації», а також до статей 1, 3, 9, 16, 17, 29 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань» законом закріплені правові механізми зміни релігійною організацією своєї підлеглості.

Відповідно до вищевказаного Закону суб’єктами державної реєстрації юридичних осіб - релігійних організацій визначено центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері релігії, Раду міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Київську та Севастопольську міські державні адміністрації.

Повідомили про постанову Кабінету Міністрів України від 06.02.2019 № 78, якою внесено зміни до пункту 2 Порядку реалізації експериментального проекту з організації визначення професійної компетентності осіб, які мають намір здійснювати функції державного реєстратора прав на нерухоме майно та/або державного реєстратора юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 24.10.2018 № 860.

Автоматизоване анонімне тестування будуть проходити особи у разі призначення їх на посади державних реєстраторів у виконавчих органах сільських, селищних та міських рад, районних, районних у містах Києві та Севастополі державних адміністраціях або акредитованих суб’єктах.

На виконання наказу Міністерства юстиції України «Про затвердження Змін до деяких правових актів у сфері державної реєстрації актів цивільного стану» від 29.08.2018 № 2825/5 (далі-Наказ) ДП «Національні інформаційні системи» впроваджено в промислову активність доопрацьоване програмне забезпечення Державного реєстру актів цивільного стану громадян, в частині можливості подання через центри надання адміністративних послуг заяв на отримання відповідних адміністративних послуг з державної реєстрації актів цивільного стану.

Приділили увагу нормативно-законодавчим актам, які регулюють відносини у сфері державної реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань та повідомила про проблемні питання, які виникають під час надання послуг.

Також довели до відома про Методичні рекомендації щодо взаємодії територіальних органів Міністерства юстиції України з центрами надання адміністративних послуг, центрами з надання безоплатної вторинної правової допомоги при проведенні державної реєстрації громадських об’єднань, які розроблено для визначення порядку взаємодії фронт-офісів та суб’єктів державної реєстрації.

Суб’єктом державної реєстрації громадських формувань у Харківській області є виключно Головне територіальне управління юстиції у Харківській області.

 

 


 

 

   

61002, м. Харків, вул. Ярослава Мудрого, 16

тел.: (057) 751-81-68

e-mail: info@kh.minjust.gov.ua

www.kharkivobljust.gov.ua

карта сайта