Правова бесіда з фахівцями центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Київського району м. Харкова та майбутніми соціальними педагогами на тему: «Сучасні механізми реалізації та захисту прав людини»

Правова бесіда з фахівцями центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Київського району м. Харкова та майбутніми соціальними педагогами на тему: «Сучасні механізми реалізації та захисту прав людини»

На запрошення центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Київського району м. Харкова працівники Харківської юстиції: начальник відділу систематизації законодавства, правової роботи та правової освіти управління державної реєстрації нормативно-правових актів Меланія Хуторянська спільно з завідуючою Восьмої  Харківської державної нотаріальної контори Інною Лакізою провели правову бесіду з фахівцями центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Київського району м. Харкова та майбутніми соціальними педагогами на тему: «Сучасні механізми реалізації та захисту прав людини».

Ми обговорили новини в законодавстві, які відбуваються в нашій державі завдяки активної участі Міністерства юстиції України, спрямовані на захист прав людини, зокрема, дітей та жінок: своєчасну виплату аліментів на утримання дитини, запровадження податкової знижки на навчання, спрощення виїзду з дитиною за кордон, отримання послуги «Муніципальна няня», в рамках реалізації напрямків право просвітницьких кампаній «Я маю право на виконання рішення суду!» та «Відповідальне батьківство». Приділено увагу нещодавнім змінам у законодавстві України щодо протидії булінгу та домашньому насильству.

Учасників заходу зацікавило питання, як правильно звернутись до органів поліції з заявою про вчинення кримінального правопорушення. Оскільки, на практиці, з реалізацією цього права, у громадян виникають певні труднощі.

У зв’язку з чим, присутніх було проінформовано про те, що заяви і повідомлення про вчинені кримінальні правопорушення та інші події повинні реєструватися не як звернення громадянина відповідно до  Закону України «Про звернення громадян», а тільки у порядку, передбаченому Інструкцією «Про порядок ведення єдиного обліку в органах поліції заяв і повідомлень про вчинені кримінальні правопорушення та інші події», затвердженою наказом Міністерства внутрішніх справ України 06.11.2015 № 1377, зареєстрованою в Міністерстві юстиції України 01.12.2015 за № 1498/27943.

Роз’яснено, що відповідно до ст. 214 Кримінального процесуального кодексу України (Початок досудового розслідування), тільки слідчий, прокурор (не інша посадова особа правоохоронних органів) невідкладно, але не пізніше 24 годин після подання заяви, повідомлення про вчинене кримінальне правопорушення або після самостійного виявлення ним з будь-якого джерела обставин, що можуть свідчити про вчинення кримінального правопорушення, зобов’язаний внести відповідні відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань, розпочати розслідування та через 24 години з моменту внесення таких відомостей надати заявнику витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань.

Повідомлено про основні вимоги Положення «Про порядок ведення Єдиного реєстру досудових розслідувань», затвердженого наказом Генеральної прокуратури України 06.04.2016  № 139, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 05.05.2016 за № 680/28810.

Надані роз’яснення щодо діючої в Україні системи безоплатної правової допомоги (первинної та вторинної), порядку роботи громадських приймалень з  надання безоплатної первинної правової допомоги, створену в Україні систему центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги, повноваження зазначених центрів.

Присутніх було проінформовано про правопросвітницьку кампанію «Я маю право голосу» в рамках правопросвітницького проекту «Я МАЮ ПРАВО!». Зокрема, було приділено увагу он-лайн сервісам, за допомогою яких можна найбільше дізнатися про вибори. А саме: Державний реєстр виборців (особистий кабінет виборця): https://www.drv.gov.ua/; інформація про вибори Президента України: https://www.сvk.gov.ua/vp_2019/;  зразок заяви про тимчасову зміну місця голосування https://www.bit.do/zrazok; адреси та графік роботи органів ведення Державного реєстру виборців https://www.bit.do/contactRV.

Увага! Якщо Ви  побачили  порушення під час виборчого процесу, звертайтеся до голови відповідної виборчої комісії, офіційних спостерігачів, поліції.

 

 


 

 

   

61002, м. Харків, вул. Ярослава Мудрого, 16

тел.: (057) 751-81-68

e-mail: info@kh.minjust.gov.ua

www.kharkivobljust.gov.ua

карта сайта