Урок на тему «Зупинимо булінг разом!»

Урок на тему «Зупинимо булінг разом!»

Головним спеціалістом  Міжрайонного відділу державної виконавчої служби по Куп’янському, Шевченківському районах та місту Куп’янськ Головного територіального управління юстиції у Харківській області Лобода О.М. для учнів 10 класу школи-гімназії № 3 в межах Плану реалізації етапу кампанії «Стоп булінг!» загальнонаціонального правопросвітницького проекту «Я МАЮ ПРАВО!» проведено тематичний урок «Зупинимо булінг разом!»

Насильство у школі – буденна реальність для багатьох людей в усьому світі. Переслідування, знущання, погрози, онлайн образи – все це негативно впливає на школяра та його успіхи в навчанні. Що стоїть за насильством у школах і що можна зробити, аби зупинити його обговорили разом з дітьми протягом уроку. Крім того підлітки ознайомлені з відповідальністю, яка передбачена за вчинення булінгу. Так вчинення булінгу неповнолітньою чи малолітньою особою карається штрафом від 850 до 1700 грн або громадськими роботами від 20 до 40 годин.

Знущання, вчинені повторно упродовж року після або групою осіб карається штрафом у розмірі від 1700 до 3400 грн або громадськими роботами на строк від 40 до 60 годин.

 

 

У разі цькування неповнолітніми від 14 до 16 років, відповідають його батьки або особи, що їх заміняють.

До них застосовується покарання у вигляді штрафу від 850 до 1700 грн або громадські роботи на строк від 20 до 40 годин.

Окремо передбачена відповідальність за приховування фактів булінгу.

 

 

Якщо керівник закладу освіти не повідомить поліцію про відомі йому випадки цькування серед учнів, його оштрафують на суму від 850 до 1700 грн або призначать виправні роботи на строк до одного місяця з відрахуванням до 20 % заробітку

 

 


 

 

   

61002, м. Харків, вул. Ярослава Мудрого, 16

тел.: (057) 751-81-68

e-mail: info@kh.minjust.gov.ua

www.kharkivobljust.gov.ua

карта сайта