«Працівники Харківської юстиції розповіли студентам Харківського коледжу Державного університету телекомунікацій, що #БулитиНекруто!»

«Працівники Харківської юстиції розповіли студентам Харківського коледжу Державного університету телекомунікацій, що #БулитиНекруто!»

Для студентів Харківського коледжу Державного університету телекомунікацій спеціалістами відділу взаємодії з суб`єктами державної реєстрації та підвищення кваліфікації державних реєстраторів Управління державної реєстрації Головного територіального управління юстиції у Харківській області Котляр Г.О. та Павленко Ю.Ю. в межах реалізації магістральних напрямків загальнонаціонального правопросвітницького проекту «Я МАЮ ПРАВО!» було проведено інформативну відео-лекцію на теми: «Стоп булінг!», «Як отримати податкову знижку на навчання?», «Нові правила щодо виїзду за кордон з дитиною»,  «Як отримати он-лайн послугу у сфері державної реєстрації?».

Під час проведення правоосвітнього заходу основний наголос було зроблено на вивченні такого негативного феномену, як булінг в учнівському середовищі. Проблема жорстокості та агресії серед учнів давно хвилює вихователів та педагогів, психологів та психотерапевтів. У вітчизняній психології поведінку, пов'язану з насильством, називають цькуванням, травлею, знущанням. В європейськіх і західних освітніх системах таким явищам було дано назву "булінг". У навчальному закладі в булінгу найчастіше бере участь ціла група учнів. Якщо лідер групи – буллі (булер), то інші наслідують його поведінку і беруть участь у цькуванні одногрупників. Це дає групі внутрішній імпульс, з одного боку, створює ефект причетності, згуртування. Інший результат спільного цькування – послаблення почуття відповідальності за свої дії. «Там був не тільки я», – кажуть, щоб виправдати себе і дорослі, і діти. Коли усвідомлення особистісна відповідальність слабшає, гальмують і стримуючі механізми.

 

 

Спікери розповіли студентам про поняття, форми булінгу, про типові риси особистості булера та його жертви, про поведінку учнів «провокаторів» та «спільників» булерів, про шляхи протидії та особливості адміністративної та кримінальної відповідальності за вчинення такого негативного явища, про методи боротьби з булінгом в інших країнах. Учнів було поінформовано, що 16 січня цього року Президент України підписав закон про протидію булінгу. Цей закон передбачає чіткий алгоритм дій на випадок цькування. Під час демонстрації відеофільмів та рольових ігор студенти зрозуміли, чому потрібно викреслити булінг зі свого життя!

 

 

Також студентів було поінформовано про механізми отримання податкової знижки на навчання у закладах дошкільної, позашкільної, загальної середньої, професійно-технічної та вищої освіти, про можливості тимчасового виїзду за кордон з батьками з метою лікування, навчання, а також відпочинку та повідомлено про можливості _сайту «Он-лайн будинок юстиції», за допомогою якого є можливість отримання необхідних сервісів в електронному режимі.

 

 


 

 

   

61002, м. Харків, вул. Ярослава Мудрого, 16

тел.: (057) 751-81-68

e-mail: info@kh.minjust.gov.ua

www.kharkivobljust.gov.ua

карта сайта