Виступ перед вчителями в рамках проекту «Стоп булінг!»

Виступ перед вчителями в рамках проекту «Стоп булінг!»

Спеціалістом відділу судової роботи та міжнародного співробітництва Богуцькою В.В. перед педагогічним колективом Харківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 147 було проведено виступ в рамках проекту «Стоп булінг!», присвячений новелам в українському законодавстві щодо боротьби зі шкільним цькуванням

Наприкінці 2018 року прийнято Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії булінгу (цькуванню)», що зумовило появу статті 1734 Кодексу України про адміністративні правопорушення, яка дає визначення що таке булінг та на теперішній час звучить наступним чином.

Булінг (цькування) - діяння учасників освітнього процесу, які полягають у психологічному, фізичному, економічному, сексуальному насильстві, у тому числі із застосуванням засобів електронних комунікацій, що вчиняються стосовно малолітньої чи неповнолітньої особи або такою особою стосовно інших учасників освітнього процесу, внаслідок чого могла бути чи була заподіяна шкода психічному або фізичному здоров’ю потерпілого.

Крім того, було внесено і деякі доповнення та зміни в законодавство, яке регулює сферу освіти в Україні, з метою контролю та, в подальшому, запобіганню такого явища як булінг серед підлітків.

Але, все ж таки, особливу увагу слід звернути на те, що вказаною нормою охоплені права усіх учасників процесу, а не тільки неповнолітніх чи малолітніх школярів. Подекуди, зрідка, але ж все ж таки не як виняток трапляються випадки цькування й вчителів, що не могло залишитись поза увагою законотворців.

Тепер велика відповідальність, зумовлена сучасними соціо-культурними нормами, лежить на керівництві навчального закладу, бо саме на керівництво покладено обов’язок підтримувати затишну атмосферу і безпечний простір у школі.

 

 

 


 

 

   

61002, м. Харків, вул. Ярослава Мудрого, 16

тел.: (057) 751-81-68

e-mail: info@kh.minjust.gov.ua

www.kharkivobljust.gov.ua

карта сайта