Правовий урок на тему: «Зупинимо булінг разом»

Правовий урок на тему: «Зупинимо булінг разом»

В рамках реалізації правопросвітницького проекту «Я МАЮ ПРАВО!» головним спеціалістом Сахновщинського районного відділу державної реєстрації актів цивільного стану Нестеренко О.П. спільно з заступником начальника відділу «Сахновщинське бюро безоплатної правової допомоги» Первомайського місцевого центру Приходько Н.А., для учнів 7-10 класів та вчителів Олійниківського навчально-виховного комплексу Сахновщинської районної ради Харківської області було проведено правовий урок на тему: «Зупинимо булінг разом».

В ході проведення уроку учням та вчителям було роз'яснено, що булінг (від англ. to bull — переслідувати) — це агресивна свідома поведінка однієї дитини (або групи) стосовно іншої, що супроводжується регулярним фізичним і психологічним тиском та є гострою проблемою сучасності. Дослідники зазначають, що булінг відрізняється від сварки між дітьми тим, що:

він супроводжується реальним фізичним чи психологічним насиллям: жертву висміюють, залякують, б’ють, розповсюджують плітки, оприлюднюють особисту інформацію та фото в соціальних мережах;

в ситуації завжди беруть участь три сторони: той, хто переслідує, той, кого переслідують, та ті, хто спостерігають;

він негативно впливає на всіх учасників, на їхнє фізичне та психічне здоров’я;

може виникати спонтанно, коли несподівано для себе дитина опиняється або в ситуації переслідування, або приєднується до переслідувача;

він може повторюватися багато разів.

Ситуація з булінгом в Україні доволі невтішна - 7 із 10 дітей стикалися з булінгом в тих чи інших проявах (були жертвою або свідком). В ході заходу до відома учнів та вчителів було доведено те, що існують різні види булінгу, про відповідальність за вчинення булінгу для батьків, для вчителів та керівництва школи. Працівники органів юстиції пояснили учням, як реагувати на цькування. В ході уроку з дітьми було розглянуто ситуації, в яких учні визначали - це булінг, чи не булінг.

 

 

 

 

 

   

61002, м. Харків, вул. Ярослава Мудрого, 16

тел.: (057) 751-81-68

e-mail: info@kh.minjust.gov.ua

www.kharkivobljust.gov.ua

карта сайта