Правовий кінозал

Правовий кінозал

Фахівці Харківської юстиції продовжують поводити правопросвітницькі заходи для студентської молоді. Цього разу обласна юстиція перетворилось на правовий кінозал. фахівці правники разом із студентами переглянули кінострічку "12 розгніваних чоловіків", яка сучасними кінознавцями розцінюється як одна з найбільш значущих юридичних фільмів в історії.

Сюжет цього фільму розгортається під час судового процесу, у якому дванадцять присяжних засідателів у дорадчій кімнаті вирішують, чи винен підліток, що виріс в трущобах, в убивстві свого батька.

Проблематика фільму стосується не тільки юридичних аспектів судового засідання, а й байдужого ставлення до чужого життя.

 Знятий більше ніж 60 років тому фільм не втрачає своєї актуальності і сьогодні.

Після перегляду майбутні правники:

- обговорили сюжет фільму, спробувавши на собі ролі адвоката, слідчого, судді та присяжних;

- намагалися відповісти на питання чи винний підсудний, та який результат цієї кримінальної справи був би без суду присяжних

- поміркували над тим, чи може даний злочин бути скоєний у результаті домашнього насильства;

 - говорили про закони, що посилюють відповідальність за несплату аліментів, та закон щодо протидії домашньому насильству, а також про   інформаційні кампанії #ЧужихДітейНеБуває,  #СтопБулінг та #СтопНасильство, які спрямовані на подолання байдужості до порушення як своїх, так і чужих прав.

У ході обговорення дійшли висновку, що  професія юриста -є дуже відповідальною, адже завдяки їх роботі : незалежно від того, яка його сторона у  судовому процесі; вирішуються долі людей, а часом і життя, саме тому важливо бути професіоналом своєї справи і робити її чесно та якісно!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

   

61002, м. Харків, вул. Ярослава Мудрого, 16

тел.: (057) 751-81-68

e-mail: info@kh.minjust.gov.ua

www.kharkivobljust.gov.ua

карта сайта