Права дитини в контексті Декларації прав дитини

Права дитини в контексті Декларації прав дитини

В рамках Тижня права з нагоди Дня захисту дітей головним спеціалістом управління державної реєстрації нормативно-правових актів, правової роботи та правової освіти Кас’ян Анастасією 30.05.2019 у Харківському технологічному ліцеї №9  був проведений урок для 7-х класів на тему: «Права дитини в контексті Декларації прав дитини».

В кожній правовій, незалежній, демократичній державі всі люди повинні бути  вільні і рівні у своїй гідності та правах. Права і свободи людини є невідчужуваними та непорушними. Особливо держава повинна піклуватися та захищати права кожної дитини незалежно від раси, кольору шкіри, політичних, релігійних та інших переконань, статі, етнічного та соціального походження, майнового стану, місця проживання, за мовними або іншими ознаками.  

В ході уроку ми розібрали де записані права та свободи дитини, принципи, якими керується Декларація прав дитини та з якою метою вона була проголошена.

Крім того, було роз'яснено, що означає вислів «Використовуючи своє право - не зашкодь іншому!» Також, учні пограли у цікаву гру на вивчення прав дітей та були проінформовані, куди саме вони можуть звернутися за безоплатною консультацією якщо відносно них або їх знайомих однолітків здійснюється булінг або інші види насильства.

Сьогодні ми дійшли висновку, що права дитини мають бути справою не окремого громадянина, й навіть не окремої держави, а всього людства!

 

 

 

 


 

 

   

61002, м. Харків, вул. Ярослава Мудрого, 16

тел.: (057) 751-81-68

e-mail: info@kh.minjust.gov.ua

www.kharkivobljust.gov.ua

карта сайта