Обов'язок батьків на утримання дитини

Обов'язок батьків на утримання дитини

«Сім’я є природним середовищем для фізичного, духовного, інтелектуального, культурного, соціального розвитку дитини, її матеріального забезпечення і несе відповідальність за створення належних умов для цього. Батько і мати мають рівні права та обов’язки щодо своїх дітей», – зазначено у Статті 11 Закону України «Про охорону дитинства».

У зв’язку із прийняттям Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення захисту права дитини на належне утримання шляхом вдосконалення порядку стягнення аліментів» було змінено порядок стягнення аліментів, їх розмір, тощо.

Відповідно до Сімейного кодексу України, способи виконання батьками обов’язку утримувати дитину визначаються за домовленістю між ними чи за рішенням суду у твердій грошовій сумі або у частці від заробітку.

В сучасних умовах, коли шлюби як офіційні так і "цивільні" між громадянами різних держав стали звичним явищем, інтереси дітей, народжених у таких шлюбах, мають також захищатися на міждержавному рівні.

Спеціалісти Харківської юстиції під час зустрічі з командою юристів Юридичної компанії "Тацій і Партнери" обговорили механізми стягнення аліментів з боржників, які працюють за кордоном.

В ході бесіди розглянули процедуру визнання та виконання рішень українських судів на територіях інших держав, яка передбачена Конвенцією про стягнення аліментів за кордоном, 2006 року, а також Конвенцією про правову допомогу і правові відносини у цивільних, сімейних і кримінальних справах, 1993 року.

А також, визначили порядок звернення з клопотанням про визнання і виконання рішення суду України про стягнення аліментів на території іншої держави та вимоги щодо його оформлення.

Так, надзвичайно важливого значення надається міжнародно-правовому врегулюванню питань захисту дітей, зокрема, питанням батьківської відповідальності, опіки, піклуванню, а також вжиттю заходів з метою захисту особи або майна дитини.

 

 


 

 

   

61002, м. Харків, вул. Ярослава Мудрого, 16

тел.: (057) 751-81-68

e-mail: info@kh.minjust.gov.ua

www.kharkivobljust.gov.ua

карта сайта