Твої права - твої можливості!

Твої права - твої можливості!

Дитячий табір – чудова нагода провести більше часу з дітьми та альтернативна можливість для дітей дізнатись щось нове у невимушеній обстановці.

Сьогодні разом зі співробітниками Харківської юстиції діти Харківської загальноосвітньої школи № 22 Харківської міської ради Харківської області згадували права дітей, закріплені в Конвенції з прав дитини.

Одразу реалізувавши 3 види прав - право на відпочинок, право на інформацію та право вільно висловлювати свої думки.

Так, право на відпочинок закріплено у статті 31 Конвенції у якій зазначено: «Держави-учасниці визнають право дитини на відпочинок і дозвілля, право брати участь в іграх і розважальних заходах, що відповідають її віку, та вільно брати участь у культурному житті та займатися мистецтвом. Держави-учасниці поважають і заохочують право дитини на всебічну участь у культурному і творчому житті та сприяють наданню їй відповідних і рівних можливостей для культурної і творчої діяльності, дозвілля і відпочинку».

Право на інформацію – у статті 13 Конвенції, відповідно до якої дитина має право вільно висловлювати свої думки; це право включає свободу шукати, одержувати і передавати інформацію та ідеї будь-якого роду незалежно від кордонів в усній, письмовій чи друкованій формі, у формі творів мистецтва чи за допомогою інших засобів на вибір дитини. Також у статті 17 Конвенції відображається, що Держави-учасниці визнають важливу роль засобів масової інформації і забезпечують, щоб дитина мала доступ до інформації і матеріалів із різних національних і міжнародних джерел, особливо до таких інформації і матеріалів, які спрямовані на сприяння соціальному, духовному і моральному благополуччю, а також здоровому фізичному і психічному розвитку дитини.

Як було зазначено вище, у статті 13 відображено й право на вільне висловлення своїх думок. Крім того, окремо в Конвенції закріплено право сформулювати власні погляди та вільно їх висловлювати (стаття 12 Конвенції), а також право на свободу думки, совісті та релігії (стаття 14 Конвенції).

Так, непомітно для себе діти реалізували вказані права. Зазвичай діти не замислюються про їх права, втім мають знати, що вони існують і вони є невід’ємними від інших прав, гарантованих державою.

 

 


 

 

   

61002, м. Харків, вул. Ярослава Мудрого, 16

тел.: (057) 751-81-68

e-mail: info@kh.minjust.gov.ua

www.kharkivobljust.gov.ua

карта сайта