Свої права знай, обов’язки не забувай

Свої права знай, обов’язки не забувай

 Саме на таку тему працівники Близнюківського районного відділу ДРАЦС, начальник Близнюківського бюро правової допомоги та директор Близнюківського РЦСССДМ проведено заняття з елементами гри для учнів Новонадеждинської ЗОШ.

 Заняття проведено в рамках роботи пришкільного табору. Організатори заходу розповіли про основні права дітей в нашій державі, спільно з дітьми дали визначення поняття булінгу. Організатори повідомили, що за булінг передбачена відповідальність від 850-1700 грн. штрафу або 20-40 годин громадських робіт; за булінг, вчинений групою осіб або повторно протягом року - 1700-3400 або 40-60 годин громадських робіт, а за неповідомлення керівником закладу освіти про випадки булінгу– 850-1700 грн. або до1 місяця виправних робіт із відрахуванням до 20% заробітку.

Також, разом з учнями було опрацьовано алгоритм протидії булінгу за допомогою формули “stop-talk-walk”.

STOP: Зберігайте спокій! Ввічливо зупиніть кривдника, намагайтесь уникнути сварки. Ні в якому разі не вступайте з ним в бійку.

TALK: Говоріть спокійно і впевнено. Зазначте, що подібне ставлення до себе вам не подобається і ви не збираєтеся це терпіти. Повідомте агресора, якщо він не припинить свою поведінку, ви будете змушені повідомити дорослим(вчителям, батькам).

WALK: Якщо є можливість, зробіть вигляд, що вам байдуже і йдіть геть.

Вказана формула допоможе учням запобігти булінгу.

Усі учасники активно брали участь у виконанні практичних вправ, з неабиякою зацікавленістю діти виконували завдання різної складності, що сприяло підвищенню рівню обізнаності у правових питаннях.

 

 


 

 

   

61002, м. Харків, вул. Ярослава Мудрого, 16

тел.: (057) 751-81-68

e-mail: info@kh.minjust.gov.ua

www.kharkivobljust.gov.ua

карта сайта