Тренінг для школярів: «Я МАЮ ПРАВО!»

Тренінг для школярів: «Я МАЮ ПРАВО!»

Кожен член суспільства має права, а тому, і кожна дитина має певний обсяг прав, особливості реалізації яких обумовлені виключно тим фактом, що її фізична та розумова незрілість потребує спеціальної охорони і піклування, включаючи належний правовий захист

В залежності від віку дитини, законодавством передбачено різний обсяг та механізми реалізації її прав. Повноцінний та дієвий захист прав дитини є обов’язком держави.

Однак, для дієвого захисту державою таких прав насамперед необхідно, щоб кожна дитина знала свої права. Для цього працівники Харківської юстиції завітали до шкільного табору, який діє на базі Харківського навчально-виховного комплексу № 45 «Академічна гімназія», де провели тренінг на тему: «Я МАЮ ПРАВО!».

В ході тренінгу, діти в цікавій та ігровій формі вивчали свої права, а також вчились застосовувати ці знання на практиці.

Особливу увагу було звернено на Конвенцією про права дитини, яка отримала найбільш широке міжнародне визнання серед усіх документів з прав людини. Її ратифікували всі країни світу, за виключенням двох. Конвенція поєднує в одному документі весь спектр прав дитини, а саме: громадянські, політичні, економічні, соціальні і культурні права. Конвенція була прийнята Генеральною Асамблеєю ООН 20 листопада 1989 гору і набрала чинності у вересні 1990 року. У 41 статті конвенції викладені права людини, якими володіє кожна дитина у віці до 18 років і які необхідно поважати і захищати.

 

 

 

 


 

 

   

61002, м. Харків, вул. Ярослава Мудрого, 16

тел.: (057) 751-81-68

e-mail: info@kh.minjust.gov.ua

www.kharkivobljust.gov.ua

карта сайта