Конвенція про права дитини-своїм правам вчаться змалечку

Конвенція про права дитини-своїм правам вчаться змалечку

Як відомо діти через свою вразливість, фізичну і розумову незрілість потребують особливої уваги та піклування і тому проблема правового захисту дитинства давно перебуває в центрі уваги міжнародної спільноти.

Дитячі роки – це безтурботна та прекрасна пора в житті, яку з радістю згадуєш подорослішав. Саме в дитячі безклопітні роки особистість формується фізично, інтелектуально, психічно, має час для отримання необхідних знань та навичок. Саме в цей період мають бути створені всі умови для повноцінного життя та різноманітного розвитку дітей, які є такими ж членами суспільства та громадянами своєї країни, як і дорослі.

І тому, в 1989 році ООН затвердила один важливий документ -Конвенцію про права дитини, в основу якої покладено принципи Декларації прав дитини 1959 року.

Саме розповіді про цей важливий документ був присвячений урок на відкритому небі для маленьких відвідувачів літнього табору – учнів Харківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 147, який провели спеціалісти Харківської юстиції.

Але не треба забувати, що прав без обовязків не буває: так з права на життя та здоровий розвиток випливає обовязок зберігати своє життя і здоровя, з права на освіту-обовязок старанно вчитися; з права на любов та турботу – обовязок поважати оточуючих; з права на вільне висловлювання своїх думок – обовязок висловлювати власні думки без образи для оточуючих.

 

 


 

 

   

61002, м. Харків, вул. Ярослава Мудрого, 16

тел.: (057) 751-81-68

e-mail: info@kh.minjust.gov.ua

www.kharkivobljust.gov.ua

карта сайта