Правове інформування студентів Харківського державного університету харчування та торгівлі

Правове інформування студентів Харківського державного університету харчування та торгівлі

Під час роботи дистанційний пункту доступу до безоплатної первинної правової допомоги Головного територіального управління юстиції Харківської області, який створено при державній науковій бібліотеці ім. В.Г. Короленко

начальник відділу систематизації законодавства, правової роботи та правової освіти управління державної реєстрації нормативно-правових актів, правової роботи та правової освіти Меланія Хуторянська провела правове інформування студентів Харківського державного університету харчування та торгівлі, присвячене протидії домашньому насильству, булінгу серед учасників освітнього процесу та з інших правових питань.

Учасникам правоосвітнього заходу було повідомлено, що з 11.01.2019 набрали чинності зміни до Кримінального кодексу України щодо протидії домашньому насильству. Так, Кодекс доповнено статтею 911 «Обмежувальні заходи, що застосовуються до осіб, які вчинили домашнє насильство»; статтею 1261 «Домашнє насильство»; статтею 1512 «Примушування до шлюбу»; статтею 3901 «Невиконання обмежувальних заходів, обмежувальних приписів або не проходження програми для кривдників».

Також присутніх було проінформовано про те, що 19.01.2019 набрав чинності Закон України від 18.12.2018 № 2657-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії булінгу (цькуванню)».

Цим Законом внесені зміни та доповнюються новими статтями  Кодекс України про адміністративні правопорушення, Закон України «Про освіту». Визначається поняття булінгу (цькування), встановлюється адміністративна відповідальність не тільки за булінг (цькування) - діяння учасників освітнього процесу та їх батьків або осіб, які їх замінюють, але й за неповідомлення керівником закладу освіти уповноваженим підрозділам органів Національної поліції України про випадки булінгу (цькування) учасника освітнього процесу.

Обговорено види булінгу, як протидіяти його проявам в освітньому середовищі, як на практиці вирішувати конфліктні ситуацій у колективі. Як відрізняти булінг (цькування) від одноразової сварки чи конфлікту.

Також учасники заходу отримали інформацію за іншими напрямками правопросвітницького проекту «Я МАЮ ПРАВО!» щодо правил виїзду з дитиною за кордон, як отримати податкову знижку на навчання, щодо кампанії «Відповідальне батьківство», як стати присяжним та взяти участь у здійсненні правосуддя.

Також студентам було повідомлено про діючу в Україні систему безоплатної правової допомоги, зокрема, діяльність громадських приймалень, вторинну правову допомогу та порядок офіційного оприлюднення нормативно-правових актів та набрання ними чинності.

 

 

 


 

 

   

61002, м. Харків, вул. Ярослава Мудрого, 16

тел.: (057) 751-81-68

e-mail: info@kh.minjust.gov.ua

www.kharkivobljust.gov.ua

карта сайта