Круглий стіл на тему: Конституційні права та обов’язки, значення Основного Закону держави в системі розвитку сучасного суспільства

Круглий стіл на тему: Конституційні права та обов’язки, значення Основного Закону держави в системі розвитку сучасного суспільства

Напередодні 23 річниці ухвалення Конституції України працівники Чугуївського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги спільно з спеціалістами відділу державної реєстрації актів цивільного стану по місту Чугуєву, Чугуївському та Печенізькому районах провели круглий стіл на тему: «Конституційні права та обов’язки, значення Основного Закону держави в системі розвитку сучасного суспільства».

У Конституції України визначено, що утвердження і забезпечення прав і свобод людини є головним обов'язком держави. Тому, одне із завдань фахівців юстиції - підвищення юридичної грамотності українців та формування нової правової культури в суспільстві. Реалізовується це в рамках загальнонаціонального правопросвітницького проекту «Я МАЮ ПРАВО!». Завдання фахівців юстиції не лише інформувати громадян про їхні права, а й навчати їх, як ці права захищати, давати чіткі й зрозумілі поради, допомагати, коли права людини порушують.

Також торкнулися питання захисту прав біженців.

На планеті налічується близько 20 мільйонів біженців і 25 мільйонів внутрішньо переміщених осіб. Ці цифри роблять проблему біженців однією з найгостріших в сучасному світі.

Згідно з національним законодавством іноземці, які перебувають на території України та потребують додаткового захисту, мають рівні з громадянами України права на освіту та соціальний захист.

Присутнім також повідомили, що для отримання безоплатної правової допомоги особа має звернутися до Центру з надання БПД самостійно, або через законного представника.

До звернення обов’язково додаються:

▪ паспорт або інший документ, що посвідчує особу (у разі наявності);

▪ довідка про звернення за захистом в Україні;

▪рішення про задоволення/відхилення/залишення без розгляду скарги на рішення органу міграційної служби про відмову в прийнятті заяви про визнання біженцем або особою, яка потребує додаткового захисту, або про відмову в оформленні документів для вирішення питання щодо визнання біженцем або особою, яка потребує додаткового захисту (у разі наявності).

Захищай свої права разом з Мін'юстом!

 

 


 

 

   

61002, м. Харків, вул. Ярослава Мудрого, 16

тел.: (057) 751-81-68

e-mail: info@kh.minjust.gov.ua

www.kharkivobljust.gov.ua

карта сайта