Круглий стіл для працівників та відвідувачів Кегичівської бібліотеки

Круглий стіл для працівників та відвідувачів Кегичівської бібліотеки

Напередодні Дня конституції України – 26 червня 2019 р. в рамках реалізації загальнонаціонального правопросвітницького проекту «Я МАЮ ПРАВО!», спеціалістом Харківської юстиції проведено круглий стіл для працівників та відвідувачів Кегичівської бібліотеки на тему: «Права людини гарантовані Конституцією України», Відповідальне батьківство.

 

Українці називають себе все частіше спільнотою.  Що таке спільнота? Це люди об’єднані навколо ідеї, що розділяють спільні цінності.  Що таке Конституція? Основний Закон, який декларує цінності держави. Конституція увійшла в суспільне життя як головний оберіг державності і демократії, гарант незалежності і соборності України. Її найвища юридична сила, верховенство права, політична, економічна та ідеологічна багатоманітність — фундаментальні засади, на яких ґрунтується сьогодення і вибудовується майбутнє українського народу. 

 

 

Також роз’яснено питання щодо виїзду дитини за кордон, а саме :

22 серпня 2018 року уряд прийняв постанову №619 "Про внесення змін до Правил перетинання державного кордону громадянами України". Відповідно до запропонованих змін той з батьків, який проживає з дитиною, може самостійно вирішувати питання тимчасового виїзду дитини за кордон за наявності заборгованості зі сплати аліментів іншого з батьків більше 4 місяців.

 

 

При цьому законопроект передбачає можливість виїзду дитини за кордон строком до 1 місяця з тим із батьків, з ким проживає дитина, не лише на лікування, навчання і відпочинок, але й з метою її участі в дитячих змаганнях, фестивалях, учнівських олімпіадах та конкурсах за кордоном, у тому числі в складі організованої групи дітей.

 

 


 

 

   

61002, м. Харків, вул. Ярослава Мудрого, 16

тел.: (057) 751-81-68

e-mail: info@kh.minjust.gov.ua

www.kharkivobljust.gov.ua

карта сайта