Інформування працівників Комунальної установи культури Центральна бібліотека Основ’янського району міста Харкова про відзначення Дня Конституції України

Інформування працівників Комунальної установи культури Центральна бібліотека Основ’янського району міста Харкова про відзначення Дня Конституції України

Відомий польський поет Станіслав Єжи Лєц, говорив: «Конституція держави має бути такою, щоб не порушувати конституцію громадянина». Дійсно, благо народу - вищий закон. Щороку, 28 червня, Україна відзначає День Конституції – свято прийняття Основного Закону нашої держави, котрий дбає про забезпечення прав і свобод людини та гідних умов її життя, розвиває і зміцнює демократичну, соціальну, правову українську державу.

З нагоди відзначення Дня Конституції України для працівників Комунальної установи культури Центральна бібліотека Основ’янського району міста Харкова працівником Харківської юстиції було проведено лекцію на тему: «Конституція України як фактор консолідації українського народу» та прийнято участь у книжковій виставці правової літератури та інформаційних матеріалів на тему: «Реалізація та захист прав громадян».

Було зазначено, що для України Конституція 28 червня 1996 р. стала символом консолідації Українського народу в розбудові України як суверенної і незалежної, демократичної, соціальної, правової держави. Водночас Конституція 1996 р. є найважливішою категорією національного конституційного права. Термін "Конституція" є досить поширеним, ця юридична категорія виникла задовго до зародження самого конституційного права як галузі права і вживалася у різних значеннях у багатьох сферах суспільного життя.

За своєю сутністю Конституція України є актом найвищої юридичної сили, що належним чином унормовує політичну волю народу України, як носія суверенітету і єдиного джерела влади в Україні.

За своїм змістом Конституція України є універсальним регулятором найбільш важливих суспільних відносин в усіх сферах суспільного та державного ладу України - у політичній, економічній, соціальній, культурній (духовній), екологічній, інформаційній та ін.

До того ж, в рамках реалізації загальнонаціонального правопросвітницького проекту «Я МАЮ ПРАВО!»,  працівників Центральної бібліотеки Основ’янського району міста Харкова було поінформовано про магістральні напрямки вказаного проекту: «Як отримати податкову знижку на навчання?», «Нові правила щодо виїзду за кордон з дитиною», «Допомога держави «муніципальна няня» для молодих мам», «Порядок отримання пільг на сплату житлово-комунальних послуг учасниками бойових дій та ветеранів АТО», «Право споживачів на отримання інформації про харчові продукти», «Як отримати он-лайн послугу у сфері державної реєстрації?», «На Харківщині продовжує роботу Антирейдерський аграрний штаб».

В межах проведеної лекції було акцентовано увагу на існуючих альтернативних заходах захисту землевласників та землекористувачів від рейдерських захоплень земельних ділянок, а саме: на діяльність й результати роботи оперативного штабу мобільного реагування на випадки порушень прав землевласників і землекористувачів.

 

 


 

 

   

61002, м. Харків, вул. Ярослава Мудрого, 16

тел.: (057) 751-81-68

e-mail: info@kh.minjust.gov.ua

www.kharkivobljust.gov.ua

карта сайта