11 липня - Всесвітній день народонаселення

11 липня - Всесвітній день народонаселення

Щороку 11 липня з ініціативи ООН відзначається Всесвітній день народонаселення. Саме в цей день у 1987 році чисельність населення Землі перевищила п'ять мільярдів.

Мета Дня – акцентувати увагу суспільства на важливості програм загального розвитку, вирішення демографічних проблем.

У 2011 році загальна чисельність населення Землі сягнула позначки 7 мільярдів (порівняно з 2,5 мільярда у 1950 році). За прогнозами ООН, до 2050 року чисельність населення може зрости до 9-10 мільярдів. 

На жаль, в Україні спостерігається протилежна тенденція – з кожним роком кількість населення зменшується.

За даними Державної служби статистики, станом на 1 травня 2018 року, чисельність населення в Україні становила 42300,7 тис. осіб, що дорівнює 0,55% від загальної її кількості на планеті. Таким чином, Україна посідає 32 місце за чисельністю населення у світі.

Цікаво, що у 1919 році, за часів УНР, Україна посідала 10 місце, у 1955 – 14-те, у 2000 – 25-те. 

Країни-лідери за чисельністю населення, як і минулого року – Китай, Індія та США.

Крім того, метою Всесвітнього дня  народонаселення, є сприяння більшій обізнаності стосовно проблеми підліткової вагітності задля побудови світу, де кожна вагітність очікувана, кожні пологи безпечні, а потенціал кожної молодої людини максимально розвинений.

Щороку близько 16 мільйонів дівчат на планеті віком до 18 років народжують дітей. Але для багатьох з цих дівчат, вагітність не є обдуманим кроком. Часто це результат дискримінації, порушення прав (зокрема, шлюби із малолітніми), недостатньої обізнаності чи примусу до інтимних зв`язків.

Підліткова вагітність – це не лише проблема охорони здоров`я, такою ж мірою це проблема розвитку. Її коріння – в бідності, статевій нерівності, насиллі, примусових шлюбах із неповнолітніми, силовій різниці між дівчатами і хлопцями підлітками, в нестачі освіти, а також в неспроможності систем й інститутів захистити права людей.

Міністерством юстиції України приділяється увага підвищенню рівня правових знань населення, зокрема, у напрямку протидії різним проявам насильства. Тому, пропонуємо для ознайомлення відповідні роз’яснення, розміщені на Інтернет-сторінках:

Секс-насильство в Україні: вступило в дію нове законодавство. Що це означає?

За посиланням міститься інформація стосовно передумов внесення змін до кодексів України та прогнозується можливий вплив вказаних змін.

https://goo.gl/XfUfL9

Що таке «примушування до шлюбу»? І чи потрібна тепер розписка про згоду на секс?

theБабель відповідає на питання про зміни до Кримінального кодексу, які стосуються статевої свободи.

https://goo.gl/Nk7eEP

Новые «правила секса» для украинцев: ответы на острые вопросы.

Відповіді на запитання щодо змін до Кримінального кодексу України щодо зґвалтування і сексуального насильства.

https://goo.gl/2tGeQY

6 фактов о сексуальном насилии и согласии. Что изменилось в уголовном кодексе.

Коментарі від поліції, адвокатів та правозахисників щодо нововведень до законодавства про протидію сексуальному насильству.

https://goo.gl/PV3Sx7

 

 

 


 

 

   

61002, м. Харків, вул. Ярослава Мудрого, 16

тел.: (057) 751-81-68

e-mail: info@kh.minjust.gov.ua

www.kharkivobljust.gov.ua

карта сайта