Інформування працівників Державної установи «Інститут проблем ендокринної патології ім. В.Я. Данилевського Національної академії медичних наук України» про направлення загальнонаціонального проекту «Я МАЮ ПРАВО!»

Інформування працівників Державної установи «Інститут проблем ендокринної патології ім. В.Я. Данилевського Національної академії медичних наук України» про направлення загальнонаціонального проекту «Я МАЮ ПРАВО!»

Для працівників Державної установи «Інститут проблем ендокринної патології ім. В.Я. Данилевського Національної академії медичних наук України» працівником Харківської юстиції в межах реалізації правопросвітницького проекту «Я МАЮ ПРАВО!» було поінформовано про магістральні напрямки вказаного проекту: «Як отримати податкову знижку на навчання?», «Порядок виїзду з дитиною за кордон у разі відсутності боргу зі сплати аліментів», «Допомога держави «муніципальна няня» для молодих мам»,

«Порядок отримання пільг на сплату житлово-комунальних послуг учасниками бойових дій та ветеранів АТО», «Право споживачів на отримання інформації про харчові продукти», «Як отримати он-лайн послугу у сфері державної реєстрації?», «На Харківщині продовжує роботу Антирейдерський аграрний штаб», «Чесна платіжка», «Особливості евроінтеграційних процесів в Україні».

Під час правопросвітницького заходу із працівниками були обговорені питання щодо особливостей виїзду за кордон з дитиною, порядок отримання молодими сім’ями державної щомісячної адресної допомоги «Муніціпальна няня», новели Закону України «Про інформацію для споживачів щодо харчових продуктів» від 06.12.2018 року, правові гарантії повернення грошових коштів, сплачених за навчання, та деякі інші напрямки проекту «Я МАЮ ПРАВО!».

Відповідно до ч.3 ст. 51 Конституції України сім'я, дитинство, материнство і батьківство охороняються державою. Саме сім'я, як маленька модель суспільства, покликана захищати дитину, її права та розвивати її здібності та можливості. В минулому 2018 році в Україні вступили в силу два пакети законів під загальною назвою «Чужих Дітей Не Буває» та «Чужих Дітей Не Буває-2», які змінили права та обов’язки батьків в плані виховання та утримання дитини та були спрямовані на належне виконання кожним із батьків своїх обов’язків перед дитиною, в тому числі були змінені правила виїзду з дитиною за кордон. Особливо застосування норм вказаних Законів стає актуальним у період літніх відпусток.

Відтепер, згідно із положеннями ст.157 СК той із батьків, з яким за рішенням суду визначено або висновком органів опіки та піклування підтверджено місце проживання дитини (при перетині кордону потрібно мати з собою оригінал рішення суду або органу опіки та піклування про те, що дитина проживає саме з тим із батьків, з ким перетинає кордон), має право самостійно вирішувати питання тимчасового виїзду за межі України на строк, що не перевищує одного місяця, з метою лікування, навчання, участі дитини в дитячих змаганнях, фестивалях, наукових виставках, учнівських олімпіадах та конкурсах, екологічних, технічних, мистецьких, туристичних, дослідницьких, спортивних заходах, оздоровлення та відпочинку дитини за кордоном, у тому числі у складі організованої групи дітей, та у разі, якщо йому відомо місце проживання іншого з батьків, який не ухиляється та належно виконує батьківські обов’язки, інформує його шляхом надсилання рекомендованого листа про тимчасовий виїзд дитини за межі України, мету виїзду, державу прямування та відповідний часовий проміжок перебування у цій державі.

Однак при виїзді за кордон на термін більше одного місяця необхідно мати нотаріально засвідчену згоду від другого батька.

У разі ненадання тим із батьків, з яким проживає дитина, нотаріально посвідченої згоди на виїзд дитини за кордон із зазначеною метою, у десятиденний строк з моменту повідомлення про вручення рекомендованого листа, той із батьків, хто проживає окремо від дитини та у якого відсутня заборгованість зі сплати аліментів, має право звернутися до суду із заявою про надання дозволу на виїзд дитини за кордон без згоди другого з батьків.

Новелами є норми, які дозволяють вивезти дитину на відпочинок без згоди другого з батьків, у разі наявності заборгованості зі сплати аліментів, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за 4 місяці, або 3 місяці (якщо дитина є інвалідом або із значними вадами здоров’я), якщо цей факт підтверджено довідкою про наявність заборгованості зі сплати аліментів.

Також, за ініціативи Міністра юстиції Павла Петренка, 30 січня 2019 року Кабінет Міністрів України прийняв Порядок відшкодування вартості послуги з догляду за дитиною до трьох років “муніципальна няня”, який дозволив українським сім’ям отримувати послугу з догляду за дитиною, яка надається для підтримки батьків (усиновлювачів), опікунів дитини для забезпечення догляду за дитиною до трьох років.

В межах проведеної лекції було акцентовано увагу на існуючих альтернативних заходах захисту землевласників та землекористувачів від рейдерських захоплень земельних ділянок, а саме: на діяльність й результати роботи оперативного штабу мобільного реагування на випадки порушень прав землевласників і землекористувачів.

 

 

 

 

 

   

61002, м. Харків, вул. Ярослава Мудрого, 16

тел.: (057) 751-81-68

e-mail: info@kh.minjust.gov.ua

www.kharkivobljust.gov.ua

карта сайта