Історія становлення прав дитини

Історія становлення прав дитини

Триває проведення правопросвітницьких уроків по всій території України в рамках проекту “Я МАЮ ПРАВО!” з метою формування у дітей навичок та вмінь відстоювати та захищати свої права, а також не забувати і про виконання обов'язків. Цього разу фахівці управління юстиції, Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Луганській та Харківській областях, Богодухівського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги, провели урок для учнів 8 класу Харківської загальноосвітньої школи I-III ступенів №5.

Історія становлення прав дитини бере свій початок з закріплення їх у таких міжнародно-правових документах як Конвенція з прав дитини, Декларація прав дитини, які ратифіковані і нашою державою. Ми обговорили, що в Україні основні права, свободи і обов'язки людини і громадянина закріплені в Конституції України та на прикладах цікавих короткометражних мультфільмів визначили з учнями, які права дітей були порушені і підлягають відновленню. Також діти почули як реалізуються головні положення Закону України щодо протидії булінгу та розглянули практику судових рішень по булінгу.  

 

 

Учні дізнались, що отримати юридичну консультацію та допомогу вони можуть за такими безкоштовними номерами: 0 800-213-103, 0 800-500-225, 116-111.

 

 

Цікавим став виступ практиканта Регіонального центру Theo Karjula, який приїхав на стажування до України з Франції.

 

 

Він розповів учням, що навчається на юридичному факультеті Марсельського університету, як проходить його навчання, як реалізуються та захищаються права в його країні, як надається безоплатна правова допомога та діє судова система та ще багато іншої  корисної інформації.

 

 

#УрокЯМП2019

 

 

 


 

 

   

61002, м. Харків, вул. Ярослава Мудрого, 16

тел.: (057) 751-81-68

e-mail: info@kh.minjust.gov.ua

www.kharkivobljust.gov.ua

карта сайта