Тематичний урок учнів 4-х класів Харківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 154

Тематичний урок учнів 4-х класів Харківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 154

Спеціалістом Харківської юстиції для учнів 4-х класів Харківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 154 Харківської міської ради проведено тематичний урок: «Я МАЮ ПРАВО!». Благополуччя дітей та їх права завжди викликали пильну увагу міжнародного співтовариства.

Так, 20 листопада 1989 року Генеральною Асамблеєю ООН була прийнята Конвенція про права дитини, яка вважається світовою конституцією для дітей.

В ході уроку діти в цікавій ігровій формі ознайомилися з основними правами, гарантованими Конвенцією, дізналися, що кожен має не лише права, а й обов'язки, подивилися відеоролики, де в змістовній інформативній формі розповідається про право дитини на життя, захист, турботу та піклування, освіту тощо. Також разом заповнили карту “Прав дитини”. Дізналися, що дотримання прав дитини є одним з пріоритетних напрямів роботи Уповноваженого з прав людини, у структурі секретаріату якого створено відповідний структурний підрозділ з питань дотримання прав дитини. До його повноважень віднесені питання щодо моніторингу стану дотримання в Україні прав дитини, виконання Україною міжнародних зобов'язань у цій сфері та підготовка пропозицій Уповноваженому з прав людини щодо вжиття актів реагування з метою запобігання порушенням прав дитини.

Наприкінці заходу учні були проінформовані, що з метою захисту прав дітей в Україні діє Національна дитяча “гаряча лінія”, куди кожен може звернутися за номером 0800 500 225 або 116 111.

 

 


 

 

   

61002, м. Харків, вул. Ярослава Мудрого, 16

тел.: (057) 751-81-68

e-mail: info@kh.minjust.gov.ua

www.kharkivobljust.gov.ua

карта сайта