Круглий стіл на тему: «Своєчасна реєстрація народження дитини»

Круглий стіл на тему: «Своєчасна реєстрація народження дитини»

Спеціалістом управління юстиції сумісно з працівниками комунального закладу Дошкільний навчальний заклад (ясла — садок) № 156 комбінованого типу Харківської міської ради проведено круглий стіл на тему: “Своєчасна реєстрація народження дитини та обговорення актуальних питань щодо виявлення дітей, стосовно яких не проведено державну реєстрацію народження”.

Під час проведення круглого столу з працівникам було обговорено порядок проведення державної реєстрації народження. Державна реєстрація народження дитини проводиться з одночасним визначенням її походження та присвоєнням їй прізвища, власного імені та по батькові. Походження дитини визначається відповідно до Сімейного кодексу України.

Батьки зобов’язані невідкладно, але не пізніше 1 місяця від дня народження дитини, зареєструвати народження дитини. При невиконанні цього обов’язку (без поважних причин) на батьків складається протокол про адміністративне правопорушення згідно ст.ст. 212-1, 254, 255 Кодексу України про адміністративні правопорушення (штраф від 1 до 3 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян).

В ході проведення заходу було обговорено одне з актуальних питань: виявлення дітей, стосовно яких не проведено державну реєстрацію народження.

З зазначеного питання було вирішено об’єднати спільні зусилля, спрямовані на вирішення інсуючих проблем в даному напрямку діяльності в разі виявлення дітей народження, яких не зареєстровано всебічно сприяти у вирішенні питань з отримання батьками свідоцтва про народження, надавати практичну допомогу з реалізації чинних норм законодавства.

Наприкінці заходу працівників було проінформовано про дію загальнонаціонального просвітницького проекту «Я МАЮ ПРАВО!», який запроваджено з метою формування нової правової свідомості шляхом інформування громадян про їхні права та механізми їх захисту, полегшення доступу до правосуддя.

 

 


 

 

   

61002, м. Харків, вул. Ярослава Мудрого, 16

тел.: (057) 751-81-68

e-mail: info@kh.minjust.gov.ua

www.kharkivobljust.gov.ua

карта сайта