Круглий стіл з питань запобіганя булінгу та домашнього насилля

Круглий стіл з питань запобіганя булінгу та домашнього насилля

Щорічно в Україні з 25 листопада по 10 грудня проводиться Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства», яка з 1991 року підтримується міжнародною спільнотою.

На підтримку цього проекту спеціалісти відділу судової роботи та міжнародного співробітництва Головного територіального управління юстиції у Харківській області взяли участь у проведенні Круглого столу з питань запобіганя булінгу та домашнього насилля, організованого Адміністрацією Новобаварського району м. Харкова, в якому також взяли участь працівники органів освіти та соціального захисту населення.

Під час проведення ставились найбільш гострі та нагальні питання, які турбують сучасну школу щодо запобігання випадків насилля та перетворення шкільних закладів на безпечне і комфортне середовище для підростаючого покоління, в якому їх завжди зрозуміють та вислухають. У розрізі цього важливе місце мають повноваження школи щодо розслідування фактів булінгу, для подальшої профілактики цього явища, бо коли дитина знає, що вона захищена, може звернутися за допомогою, що насилля до неї недопустимо і буде покарано, то вона почувається впевненою у собі і може вже в другий раз дати відсіч кривднику.

Отже, алгоритм дій дуже простий.

Педагогічні працівники, батьки та інші учасники освітнього процесу зобов’язані повідомляти керівника закладу про випадки булінгу, учасниками або свідками якого вони стали, або підозрюють про його вчинення по відношенню до інших осіб, або про які отримали достовірну інформацію від інших осіб.

Відповідно до такої заяви керівник закладу видає рішення про проведення розслідування із визначенням уповноважених осіб. Для прийняття рішення за результатами розслідування керівник закладу скликає засідання комісії з розгляду випадків булінгу. Якщо комісія визнала, що це був булінг, а не одноразовий конфлікт чи сварка, тобто відповідні дії носять систематичний характер, то керівник закладу повідомляє уповноважені підрозділи органів Національної поліції України (ювенальна поліція) та Службу у справах дітей.

У разі, якщо комісія не кваліфікує випадок як булінг, а постраждалий не згодний із цим, то він може звертатися до органів Національної поліції України із заявою.

 

 


 

 

   

61002, м. Харків, вул. Ярослава Мудрого, 16

тел.: (057) 751-81-68

e-mail: info@kh.minjust.gov.ua

www.kharkivobljust.gov.ua

карта сайта