Зміни у законодавстві, що регулює доступ до публічної інформації

 

До уваги громадян! Відбулися зміни у законодавстві, що регулює доступ до публічної інформації

19.04.2014 набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв’язку з прийняттям Закону України «Про інформацію» та Закону України «Про доступ до публічної інформації» (далі – Закон), яким внесено зміни до Кодексу України про адміністративні правопорушення, Кримінального кодексу України, Цивільного кодексу України, Кодексу адміністративного судочинства України та до 53 законів України.

Цим Законом громадянам надана низка прав, зокрема, на доступ до протоколів сесії ради, а також висновків і рекомендацій постійної комісії ради, протоколів їх засідань, які оприлюднюються та надаються на запит; до матеріалів генерального плану населеного пункту (що визначає питання розвитку, планування, забудови та іншого використання відповідної території); безоплатне отримання статистичної інформації, навіть тієї, яка зібрана не за рахунок коштів Державного бюджету; доступ до засідань Верховної Ради України.

Закон зобов’язує органи міліції, прокуратури, Службу безпеки України, Вищу раду юстиції, Антимонопольний комітет України, Центральну виборчу комісію тощо оприлюднювати, а також надавати за запитами інформацію про свою діяльність і прийняті рішення.

За неоприлюднення інформації, обов’язкове оприлюднення якої передбачено законами України «Про доступ до публічної інформації», «Про засади запобігання і протидії корупції» та за обмеження доступу до інформації або віднесення інформації до інформації з обмеженим доступом цим Законом запроваджено штрафи для посадових осіб.
Також Законом надається один рік для перегляду органами влади документів з грифами «Для службового користування» з тим, щоб їх підтвердити або скасувати. У разі, якщо ці документи не були переглянуті за цей час, вони підлягають розкриттю та надаються на запит.

Закон опубліковано в офіційних виданнях «Голос України» від 18.04.2014 та «Урядовий кур’єр» від 23.04.2014. 

 

   

61002, м. Харків, вул. Ярослава Мудрого, 16

тел.: (057) 751-81-68

e-mail: info@kh.minjust.gov.ua

www.kharkivobljust.gov.ua

карта сайта